Blog

Comments are off

Altany ogrodowe — różne zastosowania

Altany ogrodowe, które swoją konstrukcją przypominają namioty, doskonale nadają się nie tylko do użytku prywatnego. Równie popularnym zastosowaniem tych mobilnych obiektów jest organizacja imprez plenerowych czy handel sezonowy. Ze względu na swoją budowę sprawdzą się w różnych miejscach i sytuacjach, a ich zaletą jest możliwość łatwego oraz szybkiego montażu i demontażu.

Wraz z nadejściem lata życie rodzinne czy towarzyskie przenosi się z budynków zamkniętych na świeże powietrze. To czas sprzyjający grillowaniu, plenerowym koncertom i innym eventom, które są jednocześnie okazją do zaprezentowania swojej oferty i zwiększenia zysków. Dlaczego więc maksymalnie, nie wykorzystać potencjału tych kilku miesięcy w roku? Jeśli dostrzegasz swoją szansę w wakacyjnych imprezach pod chmurką lub innych eventach odbywających się niemal co weekend, zacznij od zakupu altany ogrodowej.

Przydomowe altany ogrodowe

Altany ogrodowe najczęściej można spotkać przy domach mieszkalnych. Ich popularność wynika zapewne z niewysokiej ceny – zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się zamówić konstrukcję bezpośrednio u producenta altan ogrodowych. Oferuje on namioty ogrodowe w różnych rozmiarach i stopniu zabudowy (np. dodatkowe opuszczane ścianki boczne z oknami). Dzięki temu altana ogrodowa dopasowuje się do potrzeb użytkowników, a także estetycznie wkomponowuje się w przydomowy krajobraz.

Altana ogrodowa jako letni ogródek

Restauracje, lodziarnie czy kawiarnie zlokalizowane przy głównych deptakach lub bezpośrednio na plaży zazwyczaj mają ograniczony metraż. Aby Twoi goście mogli delektować się kupionymi przysmakami na świeżym powietrzu, zaproś ich do altany ogrodowej. Jej montaż jest naprawdę prosty, a demontaż nie zajmuje zbyt wiele czasu. Oznacza to, że każdego dnia Twój biznes może mieć inną lokalizację i podążać za swoimi klientami. To także dobra wiadomość dla tych, którzy w altanie ogrodowej upatrują możliwości aranżacji stoiska z degustacjami, watą cukrową, napojami podczas plenerowych imprez — koncertów czy festynów.

Tanie altany ogrodowe jako stoiska wystawiennicze

W roli stoisk wystawienniczych na imprezach plenerowych świetnie poradzą sobie tanie altany ogrodowe. Okres ich intensywnej eksploatacji przypada zazwyczaj tylko na kilka miesięcy w roku, dlatego często nie warto inwestować w stacjonarne obiekt z drewna czy cegieł. W roli stoisk handlowych, usługowych, biur plenerowych przy imprezach masowych, punktów sanitarnych czy informacyjnych tanie altany ogrodowe okażą się dobrym wyborem, ponieważ:

  • osłaniają przed silnym promieniowaniem słonecznym,
  • chronią przed delikatną mżawką i wiatrem,
  • pozwalają zorganizować wygodną przestrzeń do pracy lub stoisko z wyeksponowanymi produktami na sprzedaż,
  • czynią miejsce handlu czy świadczenia usług widocznym z daleka (zwłaszcza, jeśli altana ogrodowa ma wyrazisty kolor, np. czerwony).

Znanych jest wiele zastosowań altan ogrodowych. Te mobilne konstrukcje są synonimem letniego wypoczynku, ale nie tylko. Doskonale nadają się do pracy w terenie, kiedy zależy Ci na rozszerzeniu swoich usług także poza mury dotychczasowej siedziby sklepu, restauracji czy biura.

RussiaCzechGermanEnglishPoland