Blog

Comments are off

Namioty ogrodowe — różne zastosowania

Namioty ogrodowe, które swoją konstrukcją przypominają namioty, doskonale nadają się nie tylko do użytku prywatnego. Równie popularnym zastosowaniem tych mobilnych obiektów jest organizacja imprez plenerowych czy handel sezonowy. Ze względu na swoją budowę sprawdzą się w różnych miejscach i sytuacjach, a ich zaletą jest możliwość łatwego oraz szybkiego montażu i demontażu.

Wraz z nadejściem lata życie rodzinne czy towarzyskie przenosi się z budynków zamkniętych na świeże powietrze. To czas sprzyjający grillowaniu, plenerowym koncertom i innym eventom, które są jednocześnie okazją do zaprezentowania swojej oferty i zwiększenia zysków. Dlaczego więc maksymalnie, nie wykorzystać potencjału tych kilku miesięcy w roku? Jeśli dostrzegasz swoją szansę w wakacyjnych imprezach pod chmurką lub innych eventach odbywających się niemal co weekend, zacznij od zakupu namiotu ogrodowego.

Przydomowe namioty ogrodowe

Namioty ogrodowe najczęściej można spotkać przy domach mieszkalnych. Ich popularność wynika zapewne z niewysokiej ceny – zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się zamówić konstrukcję bezpośrednio u producenta namiotów ogrodowych. Oferuje on namioty ogrodowe w różnych rozmiarach i stopniu zabudowy (np. dodatkowe opuszczane ścianki boczne z oknami). Dzięki temu namiot ogrodowy dopasowuje się do potrzeb użytkowników, a także estetycznie wkomponowuje się w przydomowy krajobraz.

Namioty ogrodowe jako letni ogródek

Restauracje, lodziarnie czy kawiarnie zlokalizowane przy głównych deptakach lub bezpośrednio na plaży zazwyczaj mają ograniczony metraż. Aby Twoi goście mogli delektować się kupionymi przysmakami na świeżym powietrzu, zaproś ich do namiotu ogrodowego. Jego montaż jest naprawdę prosty, a demontaż nie zajmuje zbyt wiele czasu. Oznacza to, że każdego dnia Twój biznes może mieć inną lokalizację i podążać za swoimi klientami. To także dobra wiadomość dla tych, którzy w namiocie ogrodowym upatrują możliwości aranżacji stoiska z degustacjami, watą cukrową, napojami podczas plenerowych imprez — koncertów czy festynów.

Tanie namioty ogrodowe jako stoiska wystawiennicze

W roli stoisk wystawienniczych na imprezach plenerowych świetnie poradzą sobie tanie namioty ogrodowe. Okres ich intensywnej eksploatacji przypada zazwyczaj tylko na kilka miesięcy w roku, dlatego często nie warto inwestować w stacjonarne obiekt z drewna czy cegieł. W roli stoisk handlowych, usługowych, biur plenerowych przy imprezach masowych, punktów sanitarnych czy informacyjnych tanie namioty ogrodowe okażą się dobrym wyborem, ponieważ:

  • osłaniają przed silnym promieniowaniem słonecznym,
  • chronią przed delikatną mżawką i wiatrem,
  • pozwalają zorganizować wygodną przestrzeń do pracy lub stoisko z wyeksponowanymi produktami na sprzedaż,
  • czynią miejsce handlu czy świadczenia usług widocznym z daleka (zwłaszcza, jeśli namiot ogrodowy ma wyrazisty kolor, np. czerwony).

Znanych jest wiele zastosowań namiotów ogrodowych. Te mobilne konstrukcje są synonimem letniego wypoczynku, ale nie tylko. Doskonale nadają się do pracy w terenie, kiedy zależy Ci na rozszerzeniu swoich usług także poza mury dotychczasowej siedziby sklepu, restauracji czy biura.

RussiaCzechGermanEnglishPoland