Altany ogrodowe

W naszej ofercie posiadamy również szeroki wybór altan stawianych w ogrodzie, które dodadzą piękna i funkcjonalności Twojemu ogrodowi. Unikalna, solidna i szybka w montażu konstrukcja zapewnia doskonałe schronienie podczas sezonu letniego przed słońcem i deszczem. Stelaże nie posiadają żadnych elementów plastikowych, są w pełni wykonane z metalu.

Altana 1

Posiadamy w naszej ofercie 2 rodzaje altan:

Altany składane z rurek:

  • Są to altany, których stelaż jest złożony z rurek o profilu 25 mm.
  • Dostępne są w 3 rozmiarach 3×3 , 4×3 oraz o średnicy 3,5m
  • Na zamówienie można dokupić ścianki gładkie bądź z oknem.
  • Plandeka wykonana jest z wodoodpornego , podwójnie impregnowanego poliestrowego materiału o gramaturze 230 gr/m2

Altany składane z profili:

  • Jest to konstrukcja wykonana z kwadratowych profili. Charakteryzuje się bardzo dużą stabilnością i wspaniałym wyglądem. Produkujemy ją w rozmiarze 3×3.
  • W komplecie dostają Państwo również ścianki, które można doczepić i rozsuwać.
  • Plandeka wykonana jest z wodoodpornego , podwójnie impregnowanego poliestrowego materiału o gramaturze 230 gr/m2.

Wygodny ogród.

Wygodny ogród to taki, w którym istnieją miejsca przeznaczone do spędzania czasu zarówno pod gołym niebem, jak i pod dachem. Pod gołym niebem spędzamy czas na trawie, na ławkach i leżakach, przy oczkach wodnych i pod drzewami. Korzystamy wówczas z ożywczego wiatru i promieni słonecznych. Spoglądamy w niebo i cieszymy się błękitem i przelatującymi obłokami. Ale w ogrodzie potrzebne są też miejsca zadaszone. Miejscami tego typu są altany ogrodowe i namioty ogrodowe. Jedne i drugie spotkać można w wielu ogrodach i na licznych działkach. Solidny, bezpieczny i estetyczny dach nad głową przydaje się w każdym ogrodzie. Potrzebujemy go wtedy gdy chcemy schronić się przed deszczem lub wiatrem. Przydaje się także w sytuacji, gdy gorącego słońca mamy serdecznie dość, a cienia nie dają niskie drzewka i krzewy.

Altany ogrodowe

O zadaszenie dla siebie i gości dbają głównie właściciele sporych ogrodów i działek. Altany ogrodowe stanowią stały element otoczenia. Zazwyczaj budują je pierwsi właściciele danej działki lub ogrodu. Z daleka przypominają małe domki, bo mają dach, okna i drzwi. Altany ogrodowe nie są jednak przeznaczone do całorocznego mieszkania. Stawiając je trzeba ściśle przestrzegać przepisów budowlanych. Murowane altany służą przede wszystkim krótkiemu zamieszkiwaniu w ogrodzie bądź na działce podczas lata. W ogrodach i na działkach można spotkać altany ogrodowe różnej wielkości. Jedne składają się z jednego, inne z kilku pomieszczeń. Altany ogrodowe, to przede wszystkim miejsca, w których się śpi i przygotowuje ciepłe posiłki. Innymi słowy, są to małe kuchnie i pokoje ze skromnym umeblowaniem. Właściciele działek i ogrodów opuszczający je na noc dbają o to, by altany, w których trzymają różne rzeczy były należycie zabezpieczone przed amatorami cudzej własności. Altanami ogrodowymi są również miejsca okolone wysokimi żywopłotami lub konstrukcje drewniane bądź metalowe, po których pną się wysokie rośliny. Takie altany dają przyjemną ochłodę i cień. Jeśli są duże, można postawić w nich ławki, stoliki i krzesła.

Namioty ogrodowe

Namioty ogrodowe różnią się od altan pod wieloma względami. Przede wszystkim nie są one elementem stałym, lecz rozkładanym na jakiś czas. Namioty ogrodowe można kupować w sklepach ze sprzętem ogrodowym lub zamawiać w specjalnych firmach. Wszystko zależy od tego jak oryginalne i wyszukane są nasze potrzeby i oczekiwania. Tanie namioty ogrodowe składają się z płachty materiału i kilku drążków. Drążki wbija się w ziemię, materiał napręża i namiot gotowy. Pod takim namiotem zmieści się mały stolik i kilka krzeseł. Duże i droższe namioty ogrodowe wykonane są z materiałów wyższej jakości i mają solidniejsze konstrukcje. Namioty ogrodowe wykonywane na zamówienie odpowiadają specjalnym życzeniom gości. Stanowią doskonałe zadaszenie podczas imprez organizowanych na powietrzu. O wiele przyjemniej siedzi się przy stołach, nad którymi nie wieje wiatr, nie pada nagły deszcz, nie praży słońce i nie latają owady.

Zobacz również Parasole ogrodowe


Zobacz instrukcje:

RussiaCzechGermanEnglishPoland