Blog

tania altana ogrodowa
Comments are off

Jak wkomponować altanę ogrodową w teren przydomowy?

Aranżacja terenu wokół domu nie jest łatwa. Zarówno wtedy, gdy dysponujesz dużym ogrodem, jak również niewielką działką musisz starannie przemyśleć rozmieszczenie roślin, mebli, grilla, miejsca zabaw dla dzieci. Pamiętaj także, aby część przestrzeni osłonić przed słońcem. Altana ogrodowa kryta plandeką to dobry pomysł na relaks w cieniu i spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Lato sprzyja aktywnościom na zewnątrz i jest okazją do spędzania większej ilości czasu poza domem. Jeżeli za progiem Twojego mieszkania rozpościera się ogródek, to jesteś prawdziwym szczęściarzem! Masz wymarzoną przestrzeń do zabaw, grillowania, uprawiania kwiatów, warzyw czy owoców. Bez względu na to, jaka jest główna funkcja Twojego przydomowego terenu, uwzględnij na nim miejsce dla altany ogrodowej.

 

Zalety altany ogrodowej

Altany ogrodowe mają wiele zalet, dlatego stanowią popularne i lubiane wyposażenie działki. Jeżeli zależy Ci na użytku sezonowym, a nie całorocznym, nie trać oszczędności na inwestowanie w altany murowane, drewniane czy szklane. Nie zapewnią Ci takiej ilości świeżego powietrza, jak altany ogrodowe typu namioty.

Do ich najważniejszych zalet należą:

  • bardzo duża mobilność — altanę ogrodową umieścisz w dowolnym miejscu, na ziemi lub na trawie, a w razie potrzeby przeniesiesz w inne miejsce lub zabierzesz na camping,
  • łatwy montaż, szybki demontaż,
  • niewielka waga,
  • łatwe czyszczenie,
  • solidne wykonanie — konstrukcja z rurek lub profili, plandeka z wodoodpornego poliestrowego materiału, podwójnie zaimpregnowanego, o gramaturze 230gr/m2,
  • estetyczny wygląd,
  • dostępność w różnych rozmiarach i formach (np. altany ogrodowe z samym zadaszeniem lub ze zwijanymi ściankami bocznymi).

Reasumując — altana ogrodowa to element architektury, który w stylowy i funkcjonalny sposób wpasuje się w Twoją wizję aranżacyjną. Kolorystyczna różnorodność plandek pozwoli Ci ożywić przestrzeń wokół domu lub, przeciwnie, w harmonijny sposób dopasować się do elewacji czy ogrodzenia.

Pomysły na aranżację taniej altany ogrodowej

Tania altana ogrodowa nie nadwyręży domowego budżetu zbyt mocno. Dlatego jej zakup pozostawi Ci jeszcze sporą swobodę w zakresie dalszych inwestycji przydomowych. A tych, zwłaszcza w sezonie letnim jest sporo.

Wśród naszych pomysłów na wykorzystanie altany ogrodowej jest zorganizowanie w jej cieniu piaskownicy. Twoje dzieci na pewno docenią taką formę rozrywki, a Ty będziesz spokojny o to, że zabawie oddają się w bezpiecznym miejscu, osłoniętym od słońca.

Jeżeli zdecydujesz, że Twoja altana ogrodowa ma pełnić rolę jadalni na świeżym powietrzu, wówczas umieść pod plandeką stół, krzesła lub ławę. Nie zapomnij o dekoracjach, które dodatkowo uprzyjemnią spożywanie posiłków — kraciasty obrus, wazon z polnymi kwiatami, poduchy na siedziskach to tylko niektóre z naszych propozycji.

Producent altan ogrodowych wykonuje konstrukcje, które z powodzeniem sprawdzą się też jako miejsce relaksu. Wokół umieszczonych pod namiotem leżaków czy huśtawki możesz dodatkowo rozwiesić nastrojowe lampki typu cotton balls.

RussiaCzechGermanEnglishPoland