Parasole ogrodowe

Nasze parasole cechuje wysoka jakość

Poznaj nasze produkty.

Deszcz czy słońce?

Żadna pogoda nie straszna, gdy siedząc na świeżym powietrzu mamy nad głową solidny parasol, który chroni przed zimnym deszczem i gorącym słońcem.

Wielość zastosowań

Parasole, które oferujemy są uniwersalne i dostosowane do użytku zarówno w obiektach handlowych, jak i restauracjach i ogrodach.

Błyskawiczny montaż

Ogromną zaletą naszych parasoli jest bardzo prosty i błyskawiczny montaż i demontaż. Jedna osoba zrobi to bez problemu w zaledwie 60 sekund.

Różne opcje

W tym co robimy, kierujemy się przede wszystkim potrzebami naszych klientów. Dlatego, realizujemy również specjalne zamówienia.

Parasole ogrodowe

Niezależnie od tego w jakim miejscu ma stanąć parasol czy to będzie przydomowy ogród, czy tez ogródek restauracyjny parasol musi spełniać pewne oczekiwania. Wybór odpowiedniego parasola jest teoretycznie prosty. Ale warto dowiedzieć się jak najwięcej przed zakupem parasola ogrodowego. Jeżeli nie dysponujesz rozległą wiedzą w temacie i nie masz pewności, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze – skontaktuj się z nami.

Doradcy Gralech z odpowiednim zaangażowaniem i profesjonalizmem odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące rozmiarów, form, sposobów montażu i obsługi oraz możliwości personalizacji parasoli ogrodowych. Zamów go w wybranym kolorze, aby cieszyć się gadżetem o walorach praktycznych oraz dekoracyjnych.

Rola parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe chronią przed słońcem czy lekką mżawką, a w restauracji czy na plenerowym stoisku stanowią formę reklamy. Pomożemy Ci wykorzystać jej potencjał! Wystarczy, że zdecydujesz się zamówić u nas mały lub duży parasol ogrodowy, a my zajmiemy się resztą. Zrobimy projekt, wybierzemy solidną tkaninę odporną na wybarwienia lub przetarcia oraz stabilny szkielet z metalu lub aluminium.

Nasze parasole ogrodowe:

 • odznaczają się doskonałą jakością wykonania,
 • od początku do końca tworzone są na zamówienie w naszej pracowni,
 • nadają się do użytku prywatnego (w ogrodzie lub na tarasie) lub biznesowego (jako nośniki reklamy i osłona stanowiska przed słońcem, w ogródku restauracyjnym),
 • są tworzone na podstawie wskazanych przez Ciebie parametrów – wybierasz rozmiar, kolor, materiał, dodatkowe akcesoria,
 • mogą być ozdobione spersonalizowanym nadrukiem nanoszonym trwałą metodą sublimacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i nawiązania kontaktu z Gralech – chętnie udzielimy dodatkowych informacji, przekażemy, jak złożyć zamówienie, a także w możliwe najkrótszym czasie wykonamy Twój parasol ogrodowy.


Parasole do ogrodu

Najważniejszą funkcją parasolek noszonych w torebce jest ochrona przed deszczem. Parasole ogrodowe i inne ustawiane na zewnątrz mają inną funkcję. Otóż, ich zadaniem jest chronienie siedzących pod nimi ludzi głównie przed słońcem. Oczywiście, chronią przed letnimi burzami, ale nie stanowią solidnej ochrony przy ciągłych opadach. Przeciwsłoneczne parasole ogrodowe, które oferujemy, wykonane są z tkanin barwionych w taki sposób, by kolory nie płowiały na skutek ciągłego działania promieni słonecznych. Nasze parasole pozostają intensywnie kolorowe po długim i upalnym lecie.


Solidna konstrukcja

Oprócz tkaniny, która pokrywa parasol, najważniejszą jego część stanowi szkielet. Solidność i trwałość szkieletu zależy od materiałów, z których jest wykonany. Szkielety naszych parasoli wykonane są z surowców najwyższej jakości. Dzięki temu wytrzymują silne porywy wiatru. Nasze parasole nie wyginają się, nie trzeszczą i nie krzywią. Przez wiele sezonów wyglądają i zachowują się jak nowe.

Parasole ogrodowe to przede wszystkim obiekt funkcjonalny, którego zadaniem jest ochrona przez czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, wiatr czy słońce. Aby w 100% mógł spełniać swoje funkcje jego jakość musi być wysoka. Przy wyborze naszego parasola ogrodowego powinniśmy kierować się głównie czynnikiem jakości.

Parasole ogrodowe

Nasze parasole mogą służyć Ci zarówno w ogrodzie jak również na Twoim stoisku handlowym
Posiadamy dwa rodzaje konstrukcji tj: metalowa lub aluminiowa
Konstrukcja niezależnie od materiału wykonana jest z z rury Fi 19
Noga parasola wykonana jest z rury średnica Fi 36
Istnieje możliwość wyboru długości
Parasol wykonamy w dowolnym kolorze (dostępne kolory niżej)
Parasol wykonana w podwójnie impregnowanego poliestru (wodoszczelny)
Do parasola w komplecie podstawa (metalowa lub betonowa)
Oferujemy możliwość dokupienia rynien do łączenia parasoli
Powierzchnia parasola możliwa do nadruku (wykonujemy również nadruki)
Posiadamy równieź obciążniki dociążające parasol na silnym wietrze

Parasole Ogrodowe wykonane z płaskownika

Parasole wykonane z płaskownika 20 mm x 20 mm
Noga parasola wykonana z rury FI 50 z możliwością wyboru długości nogi
Parasole otwierane za pomocą sznurka
Kolor dowolny
Materiał: Podwójnie impregnowany , wodoszczelny poliester
W komplecie podstawa metalowa bądź betonowa ( do wyboru 3 rodzaje)
Możliwość dokupienia ścianek bądź rynien łączących parasole
Możliwość nadruku

Stojaki

Nasze parasole są wytrzymałe

Łączna waga parasola ze stojakiem to 78 kg, także parasol bardzo ciężko jest przewrócić przez wiatr. Średnica nogi parasola – 50 mm.

Wymiary

L.P. RozmiarDługość NogiŚrednica NogiMateriał wykonaniaWaga Stelaża Waga Stelaza z plandeka Stojak
12x2220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa10 kg12 kgStandard
22,5x2,5220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa10,5 kg13 kgStandard
33x2220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa11 kg13,5 kgStandard
43x2,5220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa11,5 kg14,5 kgStandard
53x3220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa12 kg15,3 kgStandard
63x4260 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa19 kg24 kgPremium
74x4280 CM Ø 50Płaskownik 20 mm x 20 mm 22 kg 28 kgBeton Premium
83,5x2,5240 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa12,4 kg15,6 kgPremium
93x2 220 CM Ø 36Rura Ø 19 Aluminium7,2 kg9,5 kg Standard
103x2,5220 CM Ø 36Rura Ø 19 Aluminium8 kg13,7 kgStandard
113x3220 CM Ø 36Rura Ø 19 Aluminium9 kg14 kgPremium
123x4 260 CM Ø 36Rura Ø 19 Aluminium9.75 kg16,5 kgPremium
13Fi 3,2220 CM Ø 36Rura Ø 19 Metalowa11.5 kg13,8 kgStandard
14Fi 4250 CM Ø 50Płaskownik 20 mm x 20 mm 18 kg22,6 kg Beton Standard

 

Dostępne kolory

 

Parasole ogrodowe – parasole do zadań specjalnych

Parasole ogrodowe muszą spełniać najwyższe wymogi jakościowe – choć technicznie rzecz biorąc nie służą one do ochrony przed deszczem, muszą być odporne na wilgoć, muszą także oprzeć się niszczącemu działaniu promieni ultrafioletowych i sile wiatru, który w sezonie letnim bardzo często daje o sobie znać.

Podstawowe zastosowania parasoli ogrodowych

Najpowszechniej kojarzy się parasole ogrodowe albo z przydomowymi ogrodami lub patio, albo z ogródkami restauracyjnymi. Wbrew temu, co można by sądzić, w obu przypadkach wymagania co do funkcji będą bardzo podobne:

 • parasol musi być stabilny, a więc ciężki i zamocowany w niskiej podstawie również o sporej masie. Nasze parasole razem ze stojakami ważą nawet po 80 kilogramów – ich przypadkowe przewrócenie nie wchodzi w grę;
 • tkanina musi być wodoodporna i nie może blaknąć na słońcu. Ostatecznie kiedyś i tak do tego dojdzie, ale w przypadku parasoli wysokiej jakości potrzeba ładnych paru lat, a nie, jak w przypadku produktów z marketu, kilku miesięcy;
 • stelaż musi być sztywny, aby zapewnić prawidłowe wsparcie tkaninie, ale też na tyle elastyczny, aby wytrzymał nagłe podmuchy wiatru. W naszych parasolach stosujemy kilka typów stelaży, ale wszystkie zostały zaprojektowane tak, aby chronić w każdych warunkach i znieść naprawdę wiele.

Co zrobić z parasola?

Podstawowe zastosowania parasoli wymagają dość podstawowych konfiguracji, dziś jednak coraz częściej stosuje się parasole w sposób, o którym projektanci starszych konstrukcji nawet nie myśleli:

 • można połączyć ze sobą dwa lub więcej parasoli w szeregu, a irytującemu ściekaniu wody pomiędzy nimi zapobiegać, stosując dedykowane rynny do parasoli – to rozwiązanie szczególnie przydatne w ogródkach piwnych i restauracyjnych;
 • przypinając do krawędzi parasola specjalnie zaprojektowane ściany, można go w kilka minut przekształcić w niewielkie plenerowe stoisko handlowe lub punkt informacyjny. Jeśli noga parasola jest osadzona we właściwym stojaku, to taka konstrukcja wcale nie ustępuje stabilnością typowym zastosowaniom.

Zastosowania parasoli ogrodowych ograniczone są jedynie wyobraźnią – decydując się na nasze produkty, można zrobić z nich prawdziwe cuda, ponieważ ofertę rozbudowaliśmy w taki sposób, by podstawowe warianty łatwo było zmodyfikować i przystosować do władnych potrzeb.

Co warto kupić razem z parasolem?

Standardem powinno być (i u nas jest) łączenie parasola i stojaka w zestaw. Dlaczego? Dlatego, że kiedy jest inaczej, pojawiają się nagle bardzo dziwne i często niebezpieczne pomysły: mocowanie rury parasola w niewłaściwy sposób, w samodzielnie przygotowanych stojakach niespełniających norm użytkowych itd. To jednak dopiero początek, ponieważ parasole ogrodowe w zależności od planowanego zastosowania warto wzbogacić o pewne dodatkowe elementy lub zamówić konstrukcję zmodyfikowaną. Oto kilka podpowiedzi:

 • noga innej długości. Standardem jest 220 centymetrów, ale czasem to zbyt mało lub zbyt dużo. Dobierając długość nogi, należy pamiętać, iż jej szczyt jest wzniesiony ponad krawędź stelaża;
 • rynny do łączenia parasoli. Generalnie stosowane są w ogródkach piwnych, ale przydają się też wtedy, kiedy we własnym ogrodzie masz za mało miejsca, by postawić jeden duży parasol, a jeden mały nie zapewni odpowiednio dużo przestrzeni. Rynny pozwolą schronić się przed deszczem i nie trzeba już będzie się martwić, że woda wyleje się gościom na głowę;
 • dodatkowe obciążniki. Silny wiatr to największy wróg parasoli ogrodowych. Jeśli wieje naprawdę mocno, to może dojść nawet do uszkodzenia konstrukcji, więc parasole się składa, ale przy nieco słabszym wietrze, choć parasol jest bezpieczny, warto go dociążyć, aby zachował maksymalną stabilność w trudnych warunkach;
 • ściany parasola. Niektóre modele parasoli można doposażyć w ściany i dzięki temu łatwo, tanio i szybko przekształcić je w niewielkie, ale bardzo praktyczne altanki. I od tej pory nie wadzi już ani nisko świecące słońce, ani wiatr, ani spojrzenia wścibskich sąsiadów.

Ogólnie rzecz biorąc, warto zdać sobie sprawę z tego, że parasol to nie tylko impregnowany poliester – to także solidna i bezpieczna konstrukcja oraz stojak zapewniający stabilność nawet przy silnym wietrze. Oceniając parasole, warto patrzeć na wszystkie elementy ich budowy. Zgoda – lepsze parasole będą kosztowały więcej, ale to wydatek, który się opłaci, bo dzięki temu w ogrodzie stanie funkcjonalna, przydatna i znacznie bardziej estetyczna ozdoba.

Estetyka

No właśnie – parasol ogrodowy to więcej niż tylko element wyposażenia. Przy odrobinie chęci stanie się też ważną częścią dekoracji. Dzięki możliwości wyboru różnych kolorów i wzorów oraz wykonania spersonalizowanego nadruku na poliestrowym poszyciu, można sprawić, że parasol, zamiast być obcym elementem aranżacji, stanie się jednym z jej najważniejszych punktów. Nie wspominamy już tutaj o potencjalnym znaczeniu znakowanych parasoli w marketingu lub budowaniu identyfikacji wizualnej, bo to tematy, które osoby z wewnątrz branży znają od dawna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą parasolów reklamowych!

RussiaCzechGermanEnglishPoland