Blog

tanie altany ogrodowe
Comments are off

Trzy zastosowania altan ogrodowych

Jak wakacje to tylko… pod namiotem! I nie mamy tu na myśli wyłącznie wyjazdów na camping i nocowania „pod chmurką”. Altany ogrodowe z plandekami to popularne konstrukcje, które spotkasz przy wielu nieruchomościach w Polsce. Do czego służą? Do spotkań z przyjaciółmi, odpoczynku na świeżym powietrzu i spożywania posiłków poza domem. Choćby z tych względów warto wybrać ten element mobilnej architektury ogrodowej.

Altany ogrodowe mogą być murowane lub drewniane. Jeżeli jednak nie zamierzasz traktować ich jako miejsc noclegowych na działce rekreacyjnej, tylko na terenie przydomowym, wybierz konstrukcje z plandekami. Są tańsze, bardziej mobilne i estetyczne, a do tego mają aż trzy zastosowania!

 

Altana ogrodowa jako miejsce wakacyjnej imprezy

Wakacje to idealny czas na uczestnictwo w zabawach plenerowych. Wiele z nich możesz zorganizować w gronie najbliższych, zaraz obok swojego domu. Cotygodniowe grille i towarzyskie spotkania to według wielu Polaków recepta na to, jak spędzić lato. Warto wykorzystać maksymalnie długie, ciepłe wieczory i – zamiast na kanapie przed telewizorem – spędzić je w altanie ogrodowej.

U producenta altan ogrodowych możesz zamówić konstrukcje w kilki rozmiarach . Oznacza to dużą swobodę w zakresie kreowania przestrzeni w swoim ogrodzie na co dzień lub od święta. Dzieje się tak, ponieważ altany ogrodowe w formie namiotów to również doskonałe miejsca na plenerowe imprezy. Niektórzy decydują się zorganizować w ten sposób przyjęcie weselne, urodziny czy rodzinne spotkania z okazji jubileuszu. Dlaczego altana ogrodowa pod plandeką to odpowiednie miejsce na spotkania? Ponieważ:

  • pozwala maksymalnie korzystać z uroków pogody i atrakcji na świeżym powietrzu,
  • pozwala rozkoszować się bliskością natury,
  • chroni gości i meble ogrodowe przed bezpośrednim wpływem promieniowania słonecznego, niewielkiego deszczu, uciążliwego wiatru czy natrętnych owadów.

Altana ogrodowa do zabawy

Chcesz zaaranżować bezpieczne, osłonięte przed słońcem miejsce do zabawy dla swoich dzieci? Tanie altany ogrodowe doskonale sprawdzą się w tej roli.  W dodatku, bezpośrednio u producenta altan ogrodowych możesz zamówić konstrukcję z bajecznie kolorową plandeką, która będzie dla najmłodszych również cyrkową areną czy sceną teatralną. Pod zadaszeniem swobodnie zmieścisz piaskownicę, jak również dziecięcy zestaw piknikowy —  stół, ławkę lub krzesła.

Altany ogrodowe jako garaże

Choć nie jest to najpopularniejsze zastosowanie altany ogrodowej, to jednak znamy przypadki, w których pełniła ona rolę… garażu. Taki sposób zacienienia podjazdu czy wjazdu do garażu jest świetną opcją, gdy zależy Ci na ochronie samochodu, motoru czy quada przed słońcem i deszczem. Możesz zdecydować się na konstrukcję zamkniętą, otwartą lub półotwartą. Jeżeli chcesz mieć swobodny dostęp do zaparkowanego pojazdu, wystarczy altana ogrodowa z samym dachem lub opuszczanymi tylko ściankami bocznymi.

Pamiętaj, że teren wokół Twojego domu to również jego wizytówka i spójny element całego projektu. Nie zaniedbuj zatem wystroju ogrodu, a na etapie jego aranżacji sięgaj po praktycznie rozwiązania, takie jak tanie altany ogrodowe.

RussiaCzechGermanEnglishPoland